Vaikiškos prekės gali sukelti blogų padarinių

vaikiskos prekesInternete ieškote parduotuvės, kurioje galite įsigyti reikalinga vaikų priežiūros priemones? O galbūt domina kažkokie vaikiški baldai ar tiesiog žaislai? Dabar yra vietų, kur viską galima įsigyti vienų pirkimu. Tėvams, kurie ieško specifinių vaikiškų prekių reikėtų atsižvelgti į specializuotų el. parduotuvių pasiūlymus. Aišku, tai nereiškia, kad pavyks sutaupyti dideles sumas, tačiau bent vieną kitą eurą palikti kišenėje – tikrai pavyks.

Renkantis vaikiškas prekes, saugumas turi būti prioritetu. Visiems tėvams, kurie ruošiasi pirkti prekes vaikams, patariama nuodugniai analizuoti visus pasiūlymus. Ypač svarbu atidžiai skaityti prekių aprašymus bei prekių naudojimo instrukcijas. Nuo to gali priklausyti ar jūsų atžala susižeis naudojant tam tikrą daiktą ar ne. Taipogi daug ką lemią ir gaminamų prekių medžiagų sudėtis.

Įstatymai numato, kad tokios vaikiškos prekės, kurios gali sukelti pavojų vaikams, negali būti prieinamos jokioje prekybos vietoje. Aiškiau kalbant, prekės, kurios pagamintos iš pavojingų medžiagų, turi būti išimamos iš apyvartos ir tokių prekių gaminti tiesiog nebegalima.

Jeigu esate iš tų tėvų, kurių vaikas nukentėjo dėl prekės kokybės, visada galite ginti savo ir savo atžalų teises. Pavyzdžiui, jeigu prekės etiketė rodė, kad prekė atitinka reikalavimus ir yra sertifikuota pagal standartus, o jūsų vaikas vis tiek patyrė alerginę reakciją – galite reikalauti kompensacijos.

Kompensacija įprastai reikalaujama iš gamintojo arba platintojo (pardavėjo). Tačiau, tam kad gautumėte žalos atlyginimą, viskas turi būti atliekama įstatymų numatyta tvarka. Tad, labai svarbu įžvelgti ar patys nepadarėte klaidų perkate prekes ir jas duodant vaikams.

Kai tėvai nuperka tam tikras prekes vaikams, kurios iš tiesų yra skirtos vyresniems, didelė tikimybė, kad jų vaikai gali susižeisti. Tai tiesiog tvarkos nesilaikymas. Tokiais atvejais, tėvai praranda teisę reikalauti kompensacijos, nes vis dėlto – tai yra jų kaltė. Jie įdavė prekę vaikui, kuri neturėjo būti įduota. Tad, kai perkate kažkokias vaikiškas prekes, būtinai paskaitykite kokio amžiaus vaikams jos skirtos. Nepatartina jų duoti jaunesniems vaikams, nei nurodyta ant instrukcijos ar etiketės. Būtinai pasidomėkite visa tvarka ir galbūt tai padės išvengti laiko gaišimo.

Parengė: https://www.twinbaby.lt