Kur pirkti rankinę internetu?

rankines internetuIeškote rankinės internetu? Galvojate ją pirkti iš el. parduotuvės arba iš paprasto žmogaus, rasto skelbimų portale? Turite žinoti, kad pirkimas iš šių dviejų vietų turi daug skirtumų – vienoje iš šių vietų yra didesnis saugumo jausmas nei kitoje, o taip pat ir kainos atžvilgiu reikėtų būti gana atsargiems – ne visada skelbimų portaluose galite įsigyti viską už ganą mažą kainą ir svarbiausia –ne visada pavyks išsisukti be jokių apgaulių. Šiame straipsnyje norėtume apibrėžti, kuo skiriasi pirkimas iš elektroninių parduotuvių nuo pirkimo per skelbimų portalus, o čia kaip pavyzdį paimkime būtent minėtas rankines internetu.

Elektroninės parduotuvės dažniausiai veikia teisėtu principu t.y. jose prekiaujama legaliai, įsteigus įmonę arba įregistravus individualią veiklą pagal pažymą. Būtina pabrėžti, kad elektroninėse parduotuvėse saugumas yra kur kas akivaizdesnis – jos pateikia apie savo veiklą visą reikalingą informaciją, tuo labiau, kad elektroninių parduotuvių atsiliepimai yra vienas iš tų įrankių, kuris padeda atsirinkti kur pirkti būtų geriausia. Kalbant apie skelbimų portalus, tai faktas, kad čia atsiliepimų galite nerasti apie konkretų pardavėją. Trumpai tariant, jeigu pardavėjas yra fizinis asmuo, tai jis tokiuose skelbimų portaluose gali įdėti daugybę skelbimų ir čia svarbiausia yra tai, kad apgavystės atveju, jūs galite nerasti jokių atsiliepimų. Tai reiškia, kad Lietuvos įstatymai draudžia skelbti informaciją apie fizinius asmenis, todėl internete nelabai rasite atsiliepimų apie konkretų pardavėją, nes jos vardo ir pavardė viešinimas yra draudžiamas net ir tais atvejais, jeigu jis pats nusižengė įstatymams. Tai yra vienas iš faktų, kuris patvirtina, kad geriausia rankinės internetu ieškoti elektroninėse parduotuvėse.

Kas liečia apgaules, tai būtina žinoti, kad skelbimų portaluose prekiaujantys asmenys, dažniausiai tokia veikla užsiima neteisėtai. Jie nebūna įregistravę jokių veiklų ir retai kada pateikia informaciją apie save, todėl čia yra labai rizikinga rinktis būtent tokius asmenis – jie turi gauti ir asmens duomenų valdytojo statusą tam, kad galėtų rinkti jūsų asmeninius duomenis, tad faktas, kad jie jau bet kokiu atveju pažeidžia jūsų teises. Gavus nekokybišką prekę, ko gero nelabai galėsite tartis dėl jos gražinimo – skelbimų portaluose prekiaujantys asmenys nelabai yra linkę derėtis ir spręsti problemas – jų tikslas, kuo greičiau pasipelnyti iš kitų žmonių.

Jeigu ieškote rankinės internetu, tai siūlytume rinktis tik elektronines parduotuves, kurios nevengia apie save patiekti informaciją, pagal kurią galėtumėte nuspręsti ar verta pirkti ar ne.