Kodėl sėmenų aliejus turi būti vartojamas visus metus?

semenų aliejusNesugalvojate kokiais maisto produktais praturtinti savo mitybos planą? Baiminatės, kad dabartiniai valgymo įpročiai ne tik nepadeda pagerinti sveikatos, bet dar labiau ją blogina? Sėmenų aliejus gali būti paprasta išeitimi. Jame rasite praktiškai visas reikalingas medžiagas, kurios gerina savijauta ir bendrą organizmo veiklą. Daugelis žmonių tik dabar pradėjo domėtis šios aliejaus suteikiama nauda. Tačiau, nereikia pamiršti, kad perkant jį, galima suklysti ir prarasti nemažai pinigų.

Visais atvejais sėmenų aliejus turi būti perkamas įvertinus produktą

Naivu tikėtis, kad prekybos centruose siūlomas sėmenų aliejus bus analogiškos kokybės kaip tas, kurį spaustumėte namų sąlygomis. Namų sąlygomis spaudžiamas aliejus ilgiau išlieka šviežias, jame nėra jokių priemaišų ir nereikalingų medžiagų. Perkant šį aliejų prekybos centre, tikrai kokybės rodiklis krenta vien dėl to, kad jis spaudžiamas pramoniniu būdu.

Spausti sėmenų aliejų yra ganėtinai paprasta ir greita, jeigu turite specialią įrangą. Tai tam tikri aliejaus presai, kurie iš sėklų žaibiškai išspaudžia aliejų neeikvojant per daug laiko. Geriausia tai, kad šie aliejaus presai yra labai kompaktiški ir neužimantys daug vietos. Jie skirti būtent spaudimui buitinėmis sąlygomis. Jeigu namie turėtumėte tokį įrenginį, tuomet juos galėtumėte spausti įvairių rūšių aliejų. Aišku, tokios įrangos kaina nėra labai jau žema.

Specialūs aliejaus presai gali būti naudojami įvairių aliejų spaudimui. Dažniausiai specifikacijoje nurodoma kurias sėklas galima naudoti spaudžiant aliejų. Jeigu galvojate apie tokio preso įsigijimą, būtinai skaitykite kokios yra jo galimybės.

Kas liečia sėmenų aliejų, naudinga žinoti, kad ji gali padėti jūsų organizmą aprūpinti reikalingomis medžiagomis visus metus. Jums šį aliejų reikėtų gerti kiekvieną mielą dieną. Porcijos turėtų būti 1-2 valgomieji šaukštai per parą.

Sėmenų aliejus yra pilna omega-3 riebalų rūgščių, baltymų, vitamino D ir t.t. Vitaminas D dažniausiai gaunamas iš atitinkamų maisto produktų, pavyzdžiui morkų. Taip pat jo organizmas gauna iš saulės. Tad, žiemos metu sėmenų aliejus tikrai bus puikus šių medžiagų šaltinis. Naudojant presą, aliejaus kaina ženkliai sumažės, tad būtinai pagalvokite apie šio įrenginio įsigijimą.