Kaip prižiūrėti rūbus, kad audinys išliktų kaip naujas kuo ilgiau

kokybiskos suknelesJeigu jūs esate suknelių žmogus, šis straipsnis kaip tik jums. Dabartinės suknelių tendencijos nuosekliai atėjo iš ankstesnių tendencijų, suteikdamos joms šiuolaikišką atnaujinimą ir kurdamas naujas klasikas.

 

Suknelė yra vienas iš pirmųjų moterų mados drabužių, o jos populiarumas ir komfortas tapo populiariu tarp moterų nuo Viktorijos amžiaus. Dabar suknelės kuriamos labai įvairių dizainų. Pasirenkamos labai įvairios medžiagos, spalvos, stiliai.

 

Renkantis rūbą neretai žiūrime tiek jo modelį, spalva, bet ir domimės sudėtimi.

Kokybiškos suknelės  ar kiti rūbai, kuriuos įsigysite internetu neabejotinai bus pagaminti iš kokybiškos medžiagos, kurią labai svarbu gerai prižiūrėti. Ne be reikalo ant kiekvieno rūbo yra etiketės su aprašymais iš ko jis pagamintas ir parašytos rekomendacijomis, kaip juos prižiūrėti. Kiekvienas audinys yra skirtingas ir jų prižiūrėjimas šiek tiek skiriasi. Pavyzdžiui, vieni audiniai, plonesni, jie reikalauja šiek tiek daugiau priežiūros, storesni, mažiau, tačiau taip pat svarbu žinoti, kaip elgtis ir kaip skalbti ar lyginti.

Trumpai pateiksime informaciją apie kiekviena audinių kategorija ir jų priežiūrą.

 

Vilna

Yra visiškai natūralus pluoštas. Praktiškas, nes nesiglamžo ir nėra teplus. Norint, kad ilgai tarnautų reikalinga tinkama priežiūra. Vilną rekomenduojama skalbti rankomis, na o jeigu taupote laiką ir vis dėlto norite skalbti skalbimo mašinoje, reikia tinkamai nustatyti skalbimo mašinos programą skirtą šiam audiniui.

 

Linas

Labai tvirtas natūralus audinys, kuris puikiai išlaiko drėgmė ir labai tinkamas nešioti karštomis vasaros dienomis. Audinys linkęs glamžytis, tačiau yra lengvai lyginamas. Priežiūra, kaip ir kitų audinių reikalaujanti šiek tiek dėmesio. Nėra linkės trauktis, tačiau dėl didelės temperatūros gali lengvai prarasti spalvą.

 

Medvilnė

Natūralus pluoštas, gaunamas iš medvilnės žiedų. Jis labai lengvas ir turi labai gerą oro pralaidumą. Medvilninius drabužius patartina skalbti išvirkščius, tam, kad išsilaikytų ilgiau išsilaikytų spalva. Galima ir skalbti ir lyginti aukštoje temperatūroje.

 

Viskozė

Tai dirbtinu būdų iš natūralių medžiagų pagamintas audinys. Todėl yra ginčijamasi kokiai grupei audinių jį priskirti ar natūraliems ar dirbtiniams. Patartina skalbti žemoje temperatūroje ir tik su skystais skalbikliais. Jei skalbiate rankomis, nemirkykite ilgai vandenyje ir gręžkite atsargiai.

 

Elastanas

Šis pluoštas dažniausiai naudojamas, kaip papildinys kitiems pluoštams. Ypatinga jo savybė – elastingumas. Todėl jis naudojamas kojinių, maudymosi kostiumėliu, kelnių gamyboje. Dažniausiai galima skalbti tiek skalbimo mašinoje, tiek rankomis, tačiau tai priklauso su kokiu kitu audiniu jis yra sudėtyje.

 

Poliamidas

Sintetinis audinys, kuris visiškai nesiglamžo ir yra labai elastingas. Kaip ir elastanas yra maišomas su kitomis medžiagomis. Skalbiant nepatartina naudoti balinimo priemonių, nes audinys gali plyšti.  Didžiausia temperatūra, kurioje galima skalbti – 60 °C, nustačius lengvą gręžimo programą.

 

Poliesteris

Tai cheminis audinys, kuris yra labai ilgaamžis. Beveik nesiglamžo ir labai greitai džiūsta. Šį pluošta galima skalbti ne daugiau nei 40 °C.

 

Jeigu iki šiol neskyrėte pakankamai dėmesio tinkamai rūbų priežiūrai, pabandykite skaityti etiketes ir laikytis rekomendacijų. Ilgiau džiaugsitės rūbais, rečiau pirksite naujus.