Dantų priežiūros vadovas: Kaip išlaikyti sveikus ir stiprius dantis?

Tinkama burnos higiena – tai ne tik dantų valymas. Norint turėti sveikus ir stiprius dantis, reikia daryti ne tik būtiniausius veiksmus. Šiame vadove sužinosite, kaip tinkamai prižiūrėti dantis, kad išvengtumėte ėduonies, dantenų ligų ir kitų dantų problemų.

  1. Valykite dantis du kartus per dieną fluoro turinčia dantų pasta. Fluoras padeda išvengti ėduonies, nes stiprina dantų emalį. Būtinai valykite visus dantų paviršius, įskaitant priekinius, galinius ir kramtomuosius. Dantis valykite švelniais sukamaisiais judesiais ir būtinai bent dvi minutes. Baigę valyti dantis, išskalaukite dantų pasta
  2. Kasdien valykite dantis siūlu. Dantų siūlas padeda pašalinti apnašas ir bakterijas iš tarpdančių, kurių nepasiekia dantų šepetėlis. Norėdami tinkamai naudoti siūlą, naudokite maždaug 18 cm ilgio siūlą ir didžiąją jo dalį apvyniokite aplink vienos rankos vidurinį pirštą. Likusį siūlą apvyniokite aplink kitos rankos vidurinį pirštą. Stipriai laikykite siūlą tarp nykščių ir rodomųjų pirštų ir braukite juo aukštyn ir žemyn prie visų dantų. Kiekvienam dančiui būtinai naudokite švarų siūlą.
  3. Ribokite saldžius gėrimus ir užkandžius. Per didelis cukraus kiekis gali sukelti ėduonį, nes jis yra maistas burnoje esančioms bakterijoms. Jei privalote valgyti saldžių užkandžių ar gėrimų, būtinai po to išsivalykite dantis, kad cukrus neliktų ant dantų ir nepakenktų.
  4. Reguliariai lankykitės pas odontologą, kad jis atliktų profilaktines apžiūras ir dantų valymą. Net jei tinkamai prižiūrite dantis namuose, svarbu bent du kartus per metus apsilankyti pas odontologą profesionaliam valymui ir apžiūrai. Profesionalaus valymo metu bus pašalintos ant dantų susikaupusios dantų akmenys, taip užkertant kelią dantenų ligoms.

Burnos higiena yra svarbi bendros sveikatos dalis. Laikydamiesi šiame vadove pateiktų patarimų, galite išsaugoti sveikus dantis ir dantenas bei išvengti įprastų dantų problemų. Jei turite klausimų ar reikia pagalbos ieškant odontologo savo rajone, nedvejodami kreipkitės į ClinicDPC. Mes esame čia, kad padėtume jums pasiekti optimalią burnos sveikatą!